TEATR

Sukcesy Teatru ABC w 2014 r. - kliknij tutaj

 

Grupa T.E.N. zrealizowała w sezonie 2013/2014 dwa spektakle: 
"SPOWALNIACZ CZASU" oraz "POSZUKIWACZE ZAGINIONEJ GWIAZDY" (wkrótce zdjęcia)

   

Obecnie w domu kultury funkcjonują następujące teatry:  Magiczny,  ABC,  T.E.N.

Teatr MAGICZNY
powstał w 2005r. Łącznie ma na swoim koncie 11 premier. Obecnie na zajęcia uczęszcza młodzież z ostatnich klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Zespół ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień.
Teatr prowadzony jest przez panią Grażynę Przysucha, a na stałe współpracuje z instruktorem muzycznym, autorem piosenek do spektakli oraz opracowań muzycznych, panem Mariuszem Delesiem. Wykonaniem plakatów, programów teatralnych  oraz oprawy plastycznej spektakli zajmuje się pani Marzena Miszczuk Głowacka (autorka m.in. znakomitej scenografii do spektaklu "W cieniu szopki").  Z teatrem współpracowali też choreograficznie pani Renata Pyszniak, plastycznie pan Michał Ginalski i pani Jolanta Nóżka.

Spektakle zrealizowane w latach 2008-2012:
2007/2008
"Wigilijne miasteczko" - I miejsce – Szczodraki ; "Kapturkowy Kogel-Mogel" - nagroda w XVI Amatorskim Przeglądzie Zespołów Artystycznych  Sezon
2008/2009
"W cieniu szopki"- I miejsce – Szczodraki; "Tu mnie nie znajdą" - wyróżnienie na Scenie Młodych 2009, oraz wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Teatrów Dziecięcych Inscenizacje

2009/2010
"Niewidzialna Mama" - Puchar Uśmiechu na XXVIII Festiwalu Teatrów Dziecięcych w Krośnie 2010 - II nagroda w Woj. Przeglądzie Teatrów Dziecięcych Inscenizacje 2009
- III nagroda w Sezon 2010

2010/2011
"W poszukiwaniu scenariusza"- wyróżnienie w Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych - Sezon2011

2011/2012
"Mały Książę" - wyróżnienie w Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych - Sezon

Teatr ABC
Istnieje od 2010. W pierwszym roku działalności członkowie zespołu wzięli na swój warsztat sztukę, w której działania plastyczne i ruch dominowały nad słowem. Był to spektakl "7 Dni Stworzenia" w oparciu o tekst L.A.Moczulskiego. Po zdobyciu pierwszych szlifów na scenie, młodzi aktorzy podjęli się nieco trudniejszego zadania aktorskiego, bowiem w kolejnym spektaklu zatytułowanym "Cmok, na owieczki smok" w/g W. Chotomskiej, każde z dzieci grało dwie , albo trzy role. Spektakl ten mieliśmy okazję zaprezentować w Domu Chemika, gdzie to po udanym występie dzieci prowadziły lekcję teatralną dla uczniów szkół puławskich. Ostatnia, tegoroczna premiera to bajka "O tym co wydarzyło się na strychu" w/g E. Gorzkiej-Kmieć, czyli zabawa w piratów. Jak widać młode aktorki nie boją się stawić czoła typowo męskim wyzwaniom.

Spektakle zrealizowane w latach 2011-2012:

2009/2010 
"Siedem Dni Stworzenia"-wyróżnienie w XVIII Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych - Sezon.

2010/2011
"Cmok, na owieczki smok" - wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych Inscenizacje 2011. oraz I nagroda w XIX Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych.

2011/2012
"O tym, co wydarzyło się na strychu" - III nagroda w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych Inscenizacje 2012. -oraz I nagroda w XX Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych.

Teatr T.E.N.

T.E.N, czyli Teatralna Edukacja Najmłodszych To najmłodszy zespół teatralny w sensie powstania i wieku uczestników. Istnieje od ubiegłego roku i jak na młody zespół przystało szkoli się dopiero w aktorskich umiejętnościach. Aktorzy, mimo młodego wieku (5-8 lat) mogą się poszczycić dwoma premierami. W okresie zimowym odbyła się premiera "Świątecznego zlecenia" natomiast w sezonie letnim mieliśmy okazję obejrzeć spektakl "Psie sprawy". Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z trudnymi zadaniami aktorskimi i mimo braku doświadczenia przedstawienia uwieńczone były sukcesem.
Edukacyjna działalność teatralna w DDK SM "Czechów" obejmuje kilka form działających cyklicznie tzn.
1. KÓŁKA TEATRALNE (Teatr Nowy Niebieski, Teatr Magiczny, Teatr ABC, Teatr T.E.N.)
2. EDUKACJĘ TEATRALNĄ - rokrocznie objęte są nią młodsze klasy Studium Wiedzy o Filmie
3. KONKURS "Szczodraki" - czyli Konkursowy Przegląd Kolędniczych Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych
4. KONKURS "Sezon" - czyli Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych (XX edycji). W ramach Dni Teatralnych        prezentacja dokonań teatrzyków dziecięcych i młodzieżowych z terenu województwa
5. MAŁY KONKURS RECYTATORSKI (turniej powiatowy, powiat grodzki)
6. PRZEDSZKOLACZEK RECYTACZEK
7. EDUKACJA TEATRALNA W RAMACH AKCJI LATO I AKCJI ZIMA
8. PEMIERY I PREZENTACJE SPEKTAKLI TEATRÓW Z DOMU KULTURY ()dla szkół i przedszkoli)
9. EDUKACJA TEATRALNA PROWADZONA PRZEZ AKTORÓW NASZYCH TEATRÓW ()na rzecz dzieci z innych domów kultury np. Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika).

Spektakle zrealizowane w latach 2011-2012: "Świąteczne Zlecenie", "Psie Sprawy"




Teatr ABC: O tym co wydarzyło się na strychu




TEN - Psie sprawy



  

Teatr Magiczny: Mały Książę








Brak komentarzy:

Prześlij komentarz