sobota, 26 kwietnia 2014

Dla najmłodszych : SEZON - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA - plakat i werdykt


Werdykt Jury – Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych „SEZON” 2013/14

Dzień  Przedszkolaka

 Jury w składzie: Grażyna Przysucha – przewodnicząca,

Małgorzata Wielgosz oraz Jerzy Olszański postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia

Kategoria teatralna:

 Nagroda dla Niepublicznego Przedszkola Bursztynek, grupy Gwiazdeczki za prezentację „Kopciuszek” pod opieką Beaty Góreckiej.

Nagroda dla Niepublicznego Przedszkola „Bystry maluch”, grupy Kosmo-smoki młodsze za prezentację „Kochane jajo” pod opieką Anny Dardzińskiej

Wyróżnienie dla Przedszkola nr 37 za prezentację „Szewczyk Dratewka” pod opieką Marzeny Piekarzewskiej i Grażyny Sawickiej

Wyróżnienie dla Prywatnego Przedszkola „Strumyk” przy ul. Juranda, grupy Puchatki za prezentację „Ratujmy las” pod opieką Moniki Gizy i Agaty Krupy

 Wyróżnienie dla Przedszkola Strumyk przy ul. Kiepury, grupy Sówki za prezentację „Bajka o grzecznym rycerzu” pod opieką Agnieszki Korzeniowskiej i Agaty Krupy

Kategoria muzyczna:

 Nagroda dla Przedszkola nr 78, grupy Super Dzieciaki za prezentację „Raz na ludowo” i „Skrzypi mróz” pod opieką Jolanty Kukier i Anny Furmanek

Wyróżnienie dla grupy z DDK SM „Czechów”, grupy Małe żuczki za prezentację „Żyj do przodu” i „Moje nogi lubią tańczyć” pod opieką Mariusza Delesia

Wyróżnienie dla Przedszkola nr 70, grupy Krasnoludki za prezentację pod opieką Moniki Baran

 
Uzasadnienie werdyktu:

Grupa Gwiazdeczki za prezentację „Kopciuszek” pod opieką Beaty Góreckiej otrzymała nagrodę za musicalową formę spektaklu, układy choreograficzne dobrane do wieku dzieci. Reżyser przedstawienia powinien jednak zwrócić uwagę na to, że muzyka jest zbyt poszatkowana, za bardzo zróżnicowana, niejednolita, niejednorodna jak na syntezę w jednym spektaklu.

Grupa Kosmo-smoki młodsze otrzymała nagrodę za prezentację „Kochane jajo” pod opieką Anny Dardzińskiej za minimalizm w spektaklu, ciekawą koncepcję pantomimiczną, układ ruchowy spokojny, przemyślany, zaś muzykę dobraną do fabuły, wymowy i choreografii.

Wyróżnienie dla Przedszkola nr 37 za prezentację „Szewczyk Dratewka” pod opieką Marzeny Piekarzewskiej i Grażyny Sawickiej za spektakl mówiący o ważnych sprawach krótko, zwięźle i na temat oraz dobrze dobrane role do warunków młodych aktorów.

Wyróżnienie dla Prywatnego Przedszkola „Strumyk” przy ul. Juranda, grupy Puchatki za prezentację „Ratujmy las” pod opieką Moniki Gizy i Agaty Krupy za wprowadzenie ciekawej orkiestry pod dyrygenturą, przemyślaną warstwę muzyczną oraz za przesłanie spektaklu – ratowanie Ziemi.

Wyróżnienie dla Przedszkola Strumyk przy ul. Kiepury, grupy Sówki za prezentację „Bajka o grzecznym rycerzu” pod opieką Agnieszki Korzeniowskiej i Agaty Krupy za kostiumy wykorzystane w spektaklu, choć niektóre mogłyby być bardziej stonowane jak mocno mieniący się, skupiający na sobie uwagę strój jednego z rycerzy. Fabuła bajki bardziej by się „broniła', gdyby smok był straszniejszy. Rycerz jak najbardziej może być grzeczny, smok już nie.

Nagroda dla Przedszkola nr 78, grupy Super Dzieciaki za prezentację „Raz na ludowo” i „Skrzypi mróz” pod opieką Jolanty Kukier i Anny Furmanek za świetne poradzenie sobie z trudną piosenką.

Wyróżnienie dla grupy z DDK SM „Czechów”, grupy Małe żuczki za prezentację „Żyj do przodu” i „Moje nogi lubią tańczyć” pod opieką Mariusza Delesia za debiut.

Wyróżnienie dla Przedszkola nr 70, grupy Krasnoludki za prezentację pod opieką Moniki Baran przyznane ze wskazaniem na solistkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz